Wiadomości

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego

wiadomość archiwalna

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza na „Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego”, które odbędzie się 18 października 2017 r. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Miejsce: sala konferencyjna Atom Club na terenie Stadionu Energa Gdańsk.

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego to spotkanie praktyków i teoretyków z całej Polski, gdzie przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy prezentują swoje doświadczenia.

- Wszystkich łączy troska o mieszkalnictwo społeczne, niezwykle ważny element rozwoju zrównoważonego miasta, w którym pamięta się o osobach potrzebujących wsparcia. Forum jest doskonałą okazją nie tylko do prezentacji własnych osiągnięć, ale również wzajemnej inspiracji i wytyczania nowych trendów w obszarze łączącym wyzwania społeczne i inwestycyjne – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.

W programie Forum znalazły się nie tylko wykłady o gdańskim programie polityki mieszkalnictwa społecznego, ale również wspólna debata reprezentantów Poznania, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Lublina i Gdańska odnośnie stosowanych praktyk i rozwiązań.

Uczestnicy mogą wziąć również udział w jednym spośród czterech zaproponowanych paneli dyskusyjnych:

  • obszar miksu społecznego – seniorzy, juniorzy i inni,
  • obszar niepełnosprawności,
  • obszar dzieci i młodzieży,
  • obszar bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego.

Rozpoczęła się rejestracja uczestników. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli 150 miejsc dla uczestników.

-Gdańsk konsekwentnie realizuje rozbudowaną pomoc w zakresie mieszkaniowym, ale chcemy również dyskutować o tym, w jaki sposób ten system udoskonalić. Zachęcam do wzięcia udziału w forum, które będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego oraz wymiany dobrych praktyk. Liczymy, że wnioski z poszczególnych debat i sugestie uczestników mogą przyczynić się w przyszłości do poprawy polityki społecznej Gdańska z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.

 

Zapisy na stronie:
http://www.gdansk.pl/redakcja/Rejestracja,a,88919

Załączniki:
Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego - Program 2017-10-09 pdf | 606,91 KB pobierz
Publikacja:
Autor: Alicja Bittner
Data wytworzenia: 2017-10-09
Publikujący: Wojciech Borkowski
Data publikacji: 2017-10-09 13:50

©  2003-2017 Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych S.Z.B.