Wiadomości

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza na „Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego”, które odbędzie się 18 października 2017 r. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Miejsce: sala konferencyjna Atom Club na terenie Stadionu Energa Gdańsk.

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego to spotkanie praktyków i teoretyków z całej Polski, gdzie przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy prezentują swoje doświadczenia.

- Wszystkich łączy troska o mieszkalnictwo społeczne, niezwykle ważny element rozwoju zrównoważonego miasta, w którym pamięta się o osobach potrzebujących wsparcia. Forum jest doskonałą okazją nie tylko do prezentacji własnych osiągnięć, ale również wzajemnej inspiracji i wytyczania nowych trendów w obszarze łączącym wyzwania społeczne i inwestycyjne – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.

W programie Forum znalazły się nie tylko wykłady o gdańskim programie polityki mieszkalnictwa społecznego, ale również wspólna debata reprezentantów Poznania, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Lublina i Gdańska odnośnie stosowanych praktyk i rozwiązań.

Uczestnicy mogą wziąć również udział w jednym spośród czterech zaproponowanych paneli dyskusyjnych:

  • obszar miksu społecznego – seniorzy, juniorzy i inni,
  • obszar niepełnosprawności,
  • obszar dzieci i młodzieży,
  • obszar bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego.

Rozpoczęła się rejestracja uczestników. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli 150 miejsc dla uczestników.

-Gdańsk konsekwentnie realizuje rozbudowaną pomoc w zakresie mieszkaniowym, ale chcemy również dyskutować o tym, w jaki sposób ten system udoskonalić. Zachęcam do wzięcia udziału w forum, które będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego oraz wymiany dobrych praktyk. Liczymy, że wnioski z poszczególnych debat i sugestie uczestników mogą przyczynić się w przyszłości do poprawy polityki społecznej Gdańska z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.

 

Zapisy na stronie:
http://www.gdansk.pl/redakcja/Rejestracja,a,88919

Załączniki:
Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego - Program 2017-10-09 pdf | 606,91 KB pobierz
Publikacja:
Autor: Alicja Bittner
Data wytworzenia: 2017-10-09
Publikujący: Wojciech Borkowski
Data publikacji: 2017-10-09 13:50

©  2003-2017 Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych S.Z.B.